O MNIE

Nazywam się Paulina Jarząbek.

Jestem absolwentką romanistyki i kulturoznawstwa – na tych kierunkach nabyłam narzędzia pracy: znajomość języka francuskiego, umiejętność logicznego ujmowania myśli w słowa i zaciekłość w poszukiwaniach, które to zdobycze obecnie rozwijam samodzielnie. Piszę dużo i często, chodzą słuchy, że również dobrze.

Paulina Jarząbek_bonus

Kocham Kabaret, zwłaszcza ten historyczny. Przez lata byłam związana ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Kinoteatrem WRZOS. Cenię kabaret na żywo. Ostatnio jednak pozwalam sobie na skoki w bok z teatrem  (Teatr Stary w Krakowie), a i dobrym filmem nie pogardzę (uważam, że najpiękniejszym obrazem filmowym jest „Osiem i pół” Felliniego).

Moją drugą wielką miłością są książki, choć przyznaję, że raczej te klasyczne pozycje, niż najnowsza literatura. Jestem  zakochana w Tadeuszu Boyu-Żeleńskim, dawnej sztuce estradowej i Krakowie z tamtych lat, więc wydawnictwa o tej tematyce stanowią znaczną część moich  lektur.

Piszę i tłumaczę teksty piosenek kabaretowych i nie tylko (często dla przyjemności, na własny użytek). Uważam piosenkę za najbardziej pojemną formę sceniczną, estradową, radiową… (w tym miejscu można wstawić dowolne medium).  Jeśli masz problem z ubraniem myśli w słowa, służę pomocą.

Wymyśliłam i redagowałam, z początku przy wsparciu Agaty Nowakowskiej, Anety Tabiszewskiej i Eweliny Muchy, blog o kabarecie krakowskim i historycznym, Verbum Na Polu. Bez Dziewczyn nigdy by się to nie udało. Zawsze będę im wdzięczna za te kilka lat.

Od kilku lat moją ogromną pasją jest praca z papierem. Najpierw w technice quillingu, zwanego papierowym filigranem, zważywszy na możliwość uzyskania w tej technice wzorów podobnych do tych uzyskiwanych właśnie w technice filigranu. Potem pojawił się scrappbooking i w tworzeniu albumów przepadłam na kolejnych kilka lat, wciąż jednak wracając do quillingu. Oczywiście od lat namiętnie obdarowuję wszystkich wokół tym, co stworzę, ale kiedy coraz więcej osób zaczęło prosić mnie zrobienie kolejnych upominków scrapbookingowych, zaczęłam o tym myśleć w dalszej perspektywie. I tak oto na stronę trafił dział KREATYWNIE. To prawdziwa radość dostarczać ludziom pracę własnych rąk. Na razie możesz zobaczyć jak sobie radzę w tych artystycznych klimatach odwiedzając moje konto na Instagramie.

Zobacz z czego jestem dumna, klikając w zakładkę OSIĄGNIĘCIA.

W razie pytań napisz do mnie:

paulina_jarzabek_86@tlen.pl