O MNIE

Nazywam się Paulina Jarząbek.

Jestem absolwentką romanistyki i kulturoznawstwa – na tych kierunkach nabyłam narzędzia pracy: znajomość języka francuskiego, umiejętność logicznego ujmowania myśli w słowa i zaciekłość w poszukiwaniach, które to zdobycze obecnie rozwijam samodzielnie. Piszę dużo i często, chodzą słuchy, że również dobrze.

Paulina Jarząbek_bonus

Kocham Kabaret, zwłaszcza ten historyczny. Przez lata byłam związana ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Kinoteatrem WRZOS. Cenię kabaret na żywo. Ostatnio jednak pozwalam sobie na skoki w bok z teatrem  (Teatr Stary w Krakowie), a i dobrym filmem nie pogardzę (uważam, że najpiękniejszym obrazem filmowym jest „Osiem i pół” Felliniego).

Moją drugą wielką miłością są książki, choć przyznaję, że raczej te klasyczne pozycje, niż najnowsza literatura. Jestem  zakochana w Tadeuszu Boyu-Żeleńskim, dawnej sztuce estradowej i Krakowie z tamtych lat, więc wydawnictwa o tej tematyce stanowią znaczną część moich  lektur.

Piszę i tłumaczę teksty piosenek kabaretowych i nie tylko (często dla przyjemności, na własny użytek). Uważam piosenkę za najbardziej pojemną formę sceniczną, estradową, radiową… (w tym miejscu można wstawić dowolne medium).  Jeśli masz problem z ubraniem myśli w słowa, służę pomocą.

Wymyśliłam i redaguję, z początku przy wsparciu Agaty Nowakowskiej, Anety Tabiszewskiej i Eweliny Muchy, blog o kabarecie krakowskim i historycznym, Verbum Na Polu. Obecnie w znacznej mierze pisuję na nim sama, choć nadal czuję ogromne wsparcie Dziewczyn.

Nawias Otwarty powstał, by zebrać w jednym miejscu w sieci moje poza kabaretowe zainteresowania, a przede wszystkim moje teksty: recenzje, relacje, artykuły, czasem krótkie formy literackie. Postanowiłam tutaj także dzielić się moją miłością do rzeczy wykonywanych z papieru i innych ręcznie robionych drobiazgów, w szczególności z wykorzystaniem metod scrapbookingu (albumy), cardmakingu (kartki) i quillingu (papierowy filigran).

Zobacz z czego jestem dumna, klikając w zakładkę OSIĄGNIĘCIA.

Zerknij, jakie są moje PLANY na najbliższy czas.

W razie pytań napisz do mnie:

paulina_jarzabek_86@tlen.pl