KIM JESTEM

Nazywam się Paulina Jarząbek.

Jestem rękodzielniczką.

Od kilku lat moją ogromną pasją jest praca z papierem. Najpierw w technice quillingu, zwanego papierowym filigranem. Potem pojawił się scrapbooking i w tworzeniu albumów przepadłam na kolejnych kilka lat, wciąż jednak wracając do quillingu. Oczywiście od lat namiętnie obdarowuję wszystkich wokół tym, co stworzę, ale kiedy coraz więcej osób zaczęło prosić mnie o zrobienie kolejnych upominków, zaczęłam o tym myśleć w dalszej perspektywie. I tak oto na stronę trafił dział KREATYWNIE.

Moje prace już wkrótce będą dostępne dla  każdego, kto szuka odrobiny piękna dla siebie lub dla swoich bliskich.  To prawdziwa radość dostarczać ludziom pracę własnych rąk wiedząc, że choć na chwilę podarowało się im chwilę oderwania od rzeczywistości.

Na razie możesz sprawdzić jak sobie radzę w tych artystycznych klimatach odwiedzając moje konto na Instagramie. Wkrótce na stronie pojawią się teksty poświęcone papierowemu rękodziełu oraz związanym z nim tematom.

Odwiedź także zakładkę WSPÓŁPRACA.

Jestem autorką tekstów

Studiowałam romanistykę i kulturoznawstwo – na tych kierunkach nabyłam znajomość języka francuskiego, umiejętność logicznego ujmowania myśli w słowa i zaciekłość w poszukiwaniach, które to zdobycze obecnie rozwijam samodzielnie. Piszę dużo i często, chodzą słuchy, że również dobrze.

Paulina Jarząbek_bonus

Kocham Kabaret, zwłaszcza ten historyczny. Przez lata byłam związana ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Kinoteatrem WRZOS. Cenię kabaret na żywo. Ostatnie kilka lat spędziłam jednak na romansowaniu z teatrem (ach, te krakowskie teatry!), a i dobrym filmem nie pogardzę (uważam, że najpiękniejszym obrazem filmowym jest „Osiem i pół” Felliniego).

Moją drugą wielką miłością są książki, choć przyznaję, że raczej te klasyczne pozycje, niż najnowsza literatura. Jestem  zakochana w Tadeuszu Boyu-Żeleńskim, dawnej sztuce estradowej i Krakowie z tamtych lat, więc wydawnictwa o tej tematyce stanowią znaczną część moich  lektur.

Piszę i tłumaczę teksty piosenek kabaretowych i nie tylko (często dla przyjemności, na własny użytek). Uważam piosenkę za najbardziej pojemną formę sceniczną, estradową, radiową… (w tym miejscu można wstawić dowolne medium).  Jeśli masz problem z ubraniem myśli w słowa, służę pomocą.

Wymyśliłam i redagowałam, na początku przy wsparciu Agaty Nowakowskiej, Anety Tabiszewskiej i Eweliny Muchy, blog o kabarecie krakowskim i historycznym, Verbum Na Polu. Bez Dziewczyn nigdy by się to nie udało. Zawsze będę im wdzięczna za te kilka lat.

Zobacz z czego jestem dumna jako autorka tekstów, klikając w zakładkę OSIĄGNIĘCIA.

Zobacz też zakładkę WSPÓŁPRACA.

W razie pytań napisz do mnie:

paulina@nawiasotwarty.pl