KIM JESTEM

Nazywam się Paulina Jarząbek.

Jestem absolwentką romanistyki i kulturoznawstwa – na tych kierunkach nabyłam narzędzia pracy: znajomość języka francuskiego, umiejętność logicznego ujmowania myśli w słowa i zaciekłość w poszukiwaniach, które to zdobycze obecnie rozwijam samodzielnie. Piszę dużo i często, chodzą słuchy, że również dobrze.

Paulina Jarząbek_bonus

Kocham Kabaret, zwłaszcza ten historyczny. Przez lata byłam związana ze Stowarzyszeniem Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA i Kinoteatrem WRZOS. Cenię kabaret na żywo. Ostatnio jednak pozwalam sobie na skoki w bok z teatrem  (ach, te krakowskie teatry!), a i dobrym filmem nie pogardzę (uważam, że najpiękniejszym obrazem filmowym jest „Osiem i pół” Felliniego).

Moją drugą wielką miłością są książki, choć przyznaję, że raczej te klasyczne pozycje, niż najnowsza literatura. Jestem  zakochana w Tadeuszu Boyu-Żeleńskim, dawnej sztuce estradowej i Krakowie z tamtych lat, więc wydawnictwa o tej tematyce stanowią znaczną część moich  lektur.

Piszę i tłumaczę teksty piosenek kabaretowych i nie tylko (często dla przyjemności, na własny użytek). Uważam piosenkę za najbardziej pojemną formę sceniczną, estradową, radiową… (w tym miejscu można wstawić dowolne medium).  Jeśli masz problem z ubraniem myśli w słowa, służę pomocą.

Wymyśliłam i redagowałam, z początku przy wsparciu Agaty Nowakowskiej, Anety Tabiszewskiej i Eweliny Muchy, blog o kabarecie krakowskim i historycznym, Verbum Na Polu. Bez Dziewczyn nigdy by się to nie udało. Zawsze będę im wdzięczna za te kilka lat.

Od kilku lat moją ogromną pasją jest praca z papierem. Najpierw w technice quillingu, zwanego papierowym filigranem, zważywszy na możliwość uzyskania w tej technice wzorów podobnych do tych uzyskiwanych właśnie w technice filigranu. Potem pojawił się scrapbooking i w tworzeniu albumów przepadłam na kolejnych kilka lat, wciąż jednak wracając do quillingu. Oczywiście od lat namiętnie obdarowuję wszystkich wokół tym, co stworzę, ale kiedy coraz więcej osób zaczęło prosić mnie o zrobienie kolejnych upominków, zaczęłam o tym myśleć w dalszej perspektywie. I tak oto na stronę trafił dział KREATYWNIE. To prawdziwa radość dostarczać ludziom pracę własnych rąk. Na razie możesz sprawdzić jak sobie radzę w tych artystycznych klimatach odwiedzając moje konto na Instagramie.

Zobacz z czego jestem dumna jako autorka tekstów, klikając w zakładkę OSIĄGNIĘCIA.

Zobacz też zakładkę WSPÓŁPRACA.

W razie pytań napisz do mnie:

paulina_jarzabek_86@tlen.pl