POLECAM

Polecam: znam, tworzę, wspieram. To oczywiście nie wszyscy, których cenię i których darzę sympatią, ale to oni przychodzą mi na myśl jako pierwsi.

BLOG O KABARECIE KRAKOWSKIM, który współprowadzę:

FANTASTYCZNE KABARETY

Obecnie zawieszony, ale warto zapoznać się z tym, co po sobie pozostawili. Sprawdźcie ich kanał na YT. Dwóch członków tej grupy obecnie działa jako BudaPesz.

Niegdyś znani jako SMKKPM z Olą. Ola odeszła, zostawiając po sobie sporą garść nagrań. Obecnie grupę tworzy trzech uroczych panów. Słuchajcie ich, gdy dopadnie Was chandra.

Człowiek wielu talentów. Jego one man show to sekwencja zdumiewających kreacji artystycznych. Jest także świetny jako bard.

CZYTUJĘ REGULARNIE:

Blog jedynego w swoim rodzaju bajarza, Mateusza Świstaka. Warto.

Zapiski Tomka Biskupa. Bardzo interesujące i wielotematyczne.

POMAGAM:

Kabaret artystyczno-literacki o nieco mrocznych i raczej absurdalnych zainteresowaniach, dla którego piszę piosenki i tłumaczę teksty z pierwszych kabaretów.

Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA, tak, od tego festiwalu kabaretowego. Nieodmiennie polecam część konkursową festiwalu PAKA. Przez wiele lat działałam tam jako wolontariuszka.

Placówka kultury w starym Podgórzu w Krakowie. Miejsce z charakterem. Jeszcze przez jakiś czas dostępne na ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie. Znajdziecie tam m.in. wspaniałego realizatora dźwięku, związanego z zespołem meeow.

Jedyny taki przegląd kabaretu, wymyślony przez Kabaret 7 minut Po, prezentujący zarówno tę młodszą i niekomercyjną scenę kabaretową, jak i grupy o ugruntowanej pozycji. Polecam serdecznie, jeśli będziecie mieli okazję kiedyś wziąć w nim udział.

Strona Oficjalnego Polskiego Fan Clubu Garou w Polsce. Mój pierwszy poligon doświadczalny. Przez kilka lat pisałam tam newsy, redagowałam podstrony, tłumaczyłam piosenki, może nie były to zbyt literackie przekłady, ale sporo mnie nauczyły. Nadal jeszcze pomagam, gdy tylko mogę. Na miłość nie ma rady.