PLANY

W tym miejscu będę dzielić się moimi pisarskimi planami i projektami, nad którymi pracuję. To będzie dodatkowa motywacja, żeby dobrnąć do celu.

TERAZ

  1. Pracuję nas scenariuszem spektaklu dla dzieci.
  2. Chcę uporządkować wszystkie swoje teksty piosenkowe – przekłady i autorskie. I oczywiście tworzyć jeszcze więcej nowych. Jedną z moich muz jest grupa Polka Dots.
  3. Chcę wrócić do stałego, regularnego zapewniania dopływu tekstów dla bloga Verbum na Polu i Nawiasu Otwartego. Tutaj zdecydowanie przyda mi się dodatkowa motywacja, bo doba jakoś nie chce się rozciągnąć. Podła.
  4. Wracam do moich piosenek kabaretowych – wraz z dwójką szaleńców zamierzamy grać i śpiewać dla przyjemności. Nie wiemy, co z tego wyniknie, ale chodzi nam o sam proces zabawy formą piosenki.
  5. Zamierzam wreszcie regularnie dzielić się ze światem rzeczami, które robię “własnymi ręcami”, jak to mawiano w Kabarecie Potem.
  6. Skonstruowałam scenariusz (a może bardziej scenopis) spektaklu rozrywkowo-edukacyjnego opartego na tekstach pierwszych kabaretów europejskich i teraz czeka on na ostatnie poprawki.

DALSZE PLANY

  1. Chcę napisać powieść na podstawie mojego scenariusza o Tadeuszu Boyu-Żeleńskim, Podboje.
  2. Planuję przełożyć na język polski wiersze poety quebeckiego, o którym pisałam pracę magisterską, bo chciałabym, żeby jego twórczość zaistniała w przestrzeni języka polskiego.
  3. Planuję napisać książkę o kabarecie krakowskim, ale potrzebuję więcej czasu, żeby nabrać dystansu do tematu i zająć się nim obiektywnie.
  4. W duecie z bardzo zdolnym autorem uzupełniamy libretto naszej kameralnej, dramatycznej formy słowno-muzycznej dodatkowymi wątkami. Nie śpieszy nam się zbytnio, ale chcemy to zrobić w bliżej nieokreślonej przyszłości.