PLANY

W tym miejscu będę dzielić się moimi pisarskimi planami i projektami, nad którymi pracuję. To będzie dodatkowa motywacja, żeby dobrnąć do celu.

TERAZ

  1. Piszę mój absolutnie pierwszy scenariusz filmowy (nie licząc jednej próby sprzed kilku lat, która na próbie się skończyła). Można chyba nazwać go biograficznym, bo akcja kręci się wokół mojego ukochanego Boya. Jestem w 1/3 zamierzonej objętości. Trzymajcie kciuki. Edit: Pierwsza wersja skończona. Teraz „tylko” niekończące się poprawki.
  2. Zawsze chciałam napisać powieść. Tę zaczęłam pisać przy okazji wspomnianego wyżej Boya. Tematyka dokładnie ta sama. No przecież. Za sobą mam jak na razie powieść dla dzieci (którą też od bardzo dawna chciałam napisać), jak na razie niewydaną.
  3. Składam tomik wierszy na konkurs. W przeszłości pisałam naprawdę wiele form wierszowanych, rymowanych i białych. Odświeżam je teraz i dodaję nowe. (Zrobione.)
  4. Kompletuję przekłady tekstów Patricii Kaas. Na razie dla siebie.
  5. Zapewniam stały, regularny dopływ tekstów dla bloga Verbum na Polu.

DALSZE PLANY

  1. Jak skończę obecną powieść, chciałabym zająć się kolejną. Póki co mam trzy pomysły na fabułę. Dwie z nich częściowo rozpisane w punktach. Wszystkie w jakiś sposób powiązane z realiami przełomu XIX i XX wieku.
  2. Planuję przełożyć na język polski wiersze poety quebeckiego, o którym pisałam pracę magisterską, bo chciałabym, żeby jego twórczość zaistniała w przestrzeni języka polskiego.
  3. Chcę napisać książkę o kabarecie krakowskim. Mam jak na razie szkic tego pomysłu i przyobiecaną współpracę ilustratorki.
  4. Konstruuję scenariusz (a może bardziej scenopis) spektaklu rozrywkowo-edukacyjnego opartego na tekstach pierwszych kabaretów europejskich.
  5. W duecie z bardzo zdolnym autorem mam do napisania scenariusz sztuki teatralnej. Poczyniliśmy już pewne przygotowania, ale na razie odłożyliśmy ten projekt na zaś. Niedawno popełniliśmy razem libretto do kameralnej, dramatycznej formy słowno-muzycznej. Choć popełniliśmy tylko tę część słowną. Szukamy kompozytora. Jeśli znacie kogoś, kto mógłby być zainteresowany, dajcie znać, proszę (serio, serio: paulina_jarzabek_86@tlen.pl).